Jak bezproblemowo rozliczyć PIT?

przez | 11 października 2022
Jeszcze parę lat temu, rozliczanie PIT – u łączyło się z szeregiem czynności. Przede wszystkim używaliśmy papierowych formularzy, które wypełnialiśmy ręcznie. Potrzebne było nie tylko pisemne wypełnienie deklaracji, ale dostarczenie go do urzędu skarbowego. To już przeszłość, ponieważ obecnie wykorzystuje się komputerowe programy oraz aplikacje online do rozliczania PIT-ów.

Obecnie PIT-y jesteśmy w stanie w szybki sposób wypełnić samodzielnie, bez wychodzenia z domu. To proste, wystarczy jedynie być użytkownikiem sieci oraz postępować zgodnie z podaną na stronie instrukcją. Zrozumiałe menu upraszcza rozliczenie nie niepokojąc się o to, że pominięte zostaną istotne informacje, które w dobrze przygotowanym formularzu znaleźć się nie powinny.

pit

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

W bieżącym okresie coraz większa ilość podatników korzysta z rozliczenie PIT 2015 online. Jest to praktyczne i nowoczesne rozwiązanie pozwalające na wgląd do systemu o każdej porze dnia i nocy. Ponieważ dostęp do danych ma jedynie użytkownik, dane są bezpieczne.Niewątpliwie pit 2015 online, posiada wiele zalet (zestawienie dokładnych informacji). W zestawieniu z tradycyjną metodą, otrzymujemy szybkie efekty naszych działań – musimy tylko wprowadzić dane. Dzięki temu, zbędne okazuje się biuro rachunkowe, aby sprawnie wypełnić rozliczenie roczne.

Niestety, nadal są wśród nas podatników, którzy nie przepadają za sporządzaniem deklaracji rozliczeniowych, gdyż dostarcza im nieco trudności. Są to osoby starsze, osoby chore czy mające problemy z poruszaniem się, a przy tym niemające dostępu do internetu. Może więc powinniśmy zastanowić się czy obok nas nie ma takich osób i udzielić pomocy w wypełnieniu PIT-a? Dzięki programom czynność ta zabierze nam tylko chwilkę. Warto również rozważyć komu podarować 1 % podatku. Dobra podpowiedź to krs 0000186434.

Co więcej, kiedy wypełnimy formularz za swoich dziadków, nie musimy odwiedzać urzędu skarbowego. Możemy złożyć je w dwojaki sposób: wysłać pocztą lub przez internet.

Interesują Cię dalsze wpisy (traple.pl/obszary-prawa/konkurencja-i-ochrona-konsumentow/) na ten temat? To świetnie, ponieważ z chęcią przygotowaliśmy dla Ciebie następne ciekawe zagadnienia.

Z wiadomych względów druga metoda jest wyraźnie szybsza, lecz jeśli seniorzy wolą drogę tradycyjna, wiedzmy, iż do terminu złożenia PIT-u liczy się data stempla pocztowego.