Jakie dobra zapewnia postęp świata? Dylatometr Marchettiego (DMT)

przez | 3 września 2021
Współczesny świat jest uzależniony od energetyki. Ciężko wyobrazić sobie miasta bez dostępu do prądu w większości miejsc. Większość codziennych czynności, bardzo oczywistych dla każdego z nas, byłoby niemożliwe do zrealizowania. Za odkrywcę elektryczności uznaje się Benjamina Franklina, amerykańskiego filozofa. Początek ery elektryczności został zapoczątkowany wraz z wykonaniem eksperymentu z latawcem w czasie burzy.

komputer

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com

Odkrycie możliwości przewodnictwa prądu elektrycznego przez metale zmieniło świat.Następnym etapem ku erze elektrycznego świata było zaprojektowanie żarówki przez Thomasa Edisona. W jaki sposób wykorzystujemy prąd dzisiaj?Niewielu zdaje sobie sprawę z tego w jak ogromnym stopniu jesteśmy uzależnieni od prądu. Gdyby wyłączyć prąd, wysoce prawdopodobne jest, że świat opanowałby chaos spowodowany przez tłum ludzi, którzy w ogóle nie wiedzieliby jak się zachować. Bez prądu nie da się uruchomić większości z domowych przedmiotów zaopatrzonych w wtyczki elektryczne, takich jak komputer czy kuchenka elektryczna. Spora część społeczeństwa byłaby pozbawiona ciepłej wody ogrzewanej przez elektryczne systemy.

Czy któreś komentarze na temat (http://www.inter-bis.pl/wielopily) tego artykułu Cię zaintrygowały? W takim razie będzie nam bardzo miło, jeśli dołączysz do nich także swe zdanie.

Nierealna oczywiście byłaby również praca w większości firm, których działanie opiera się na pracy z mechanizmami, które bez elektryczności są bezużytecznymi konstrukcjami z plastiku i metalu.

Prąd jest podstawą funkcjonowania. Dzięki niemu możemy wykorzystywać szereg udogodnień, zaczynając od trolejbusów ułatwiających komunikacje, aż po defibrylatory ratujące ludzkie życie czy dylatometr Marchettiego – zobacz url. Bardzo pożyteczne urządzenie używa zaawansowaną technologię, żeby badać grunty spoiste. DMT ma swe zastosowanie przede wszystkim w inżynierskich badaniach, umożliwiając określanie wytrzymałości na ścianach w warunkach bez odpływu, modułu ściśliwości, wskaźnika prekonsolidacji bądź określanie typu gruntu w przekroju geologicznym, poszerzając znacząco możliwość przeprowadzania badań naukowych i badawczych.

prąd

Autor: Marko Knuutila
Źródło: http://www.flickr.com

Najwięcej prądu jednak wykorzystuje się w zaciszu domostw, zasilając liczne sprzęty, przez które życie jest po prostu wygodniejsze.

Nie ociągaj się – dużo informacji czytaj w serwisie (arapneumatik.pl/k-2-pneumatyka-parker), który dla Ciebie przygotowaliśmy. Jeśli pojawią się jakieś pytania – z chęcią na nie odpiszemy.

Każdy dom powinien być zaopatrzony w gniazda TV, które umożliwiają korzystanie z telewizji kablowej jak i wszelkiego rodzaju instalacji zbiorczych. Pozwoli to używać prąd nie tylko do zasilenia sprzęty ułatwiających codzienne funkcjonowanie, ale też wniesie mnóstwo radości do mieszkania na przykład dzięki możliwości wspólnego oglądania filmów w ramach relaksu.

Porównaj –