Zabytki a także atrakcje, które warto zobaczyć we Wrocławiu

przez | 26 lipca 2021
Wrocław to śliczne i ciekawe turystycznie miasto, jakie przyciąga niemało postaci. Miasto to obfituje w mnóstwo intrygujących zabytków, ładnych uliczek i zaułków zapełnionych sklepami i klimatycznymi kawiarenkami. Żeby zwiedzić każde najciekawsze miejsca we Wrocławiu, trzeba by poświęcić na to chociaż kilka dni.

Widok na Uniwersytet Wrocławski

Autor: Ashley Van Haeften
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jednak wybieramy się do Wrocławia na całkiem krótki czas, to bezsprzecznie powinniśmy dowiedzieć się jakie atrakcje i zabytki koniecznie winniśmy zwiedzić i jakie z nich wzbudzą nasze najogromniejsze zaciekawienie.

Zwiedzanie Wrocławia na pewno należy zacząć od samego rynku. W sercu miasta znajduje się albowiem parę miejsc, jakie prawdopodobnie należałoby zwiedzić. Na rynku odkryjemy parę specyficznych kościołów, w tym kościół Granizonowy, który znajduje się obok zabytkowych kamieniczek – Jasia i Małgosi. Zdołamy wejść na sam czubek 90 metrowej wieży oraz stamtąd podziwiać uroczą gamę miasta. Krajobraz jest zdumiewający, wskutek tego bezsprzecznie wskazane jest go ujrzeć. http://ekotur.wroclaw.pl/imprezy-okolicznosciowe.html

Rynek we Wrocławiu

Autor: Wilhelm Rosenkranz
Źródło: http://www.flickr.com
Chcąc podziwiać Wrocław z lotu ptaka, należałoby udać się także na wieże kościoła św. Marii Magdaleny. Ładnym miejscem godnym ujrzenia jest także Most Tumski, nazywany również Mostem Zakochanych. Most ten słynie z tego, że przyjezdni (oraz miejscowości) zawieszają na nim kłódki, a kluczyki wrzucają do Odry. Wrocław zwiedzanie to też Most Grunwaldzki, który jest jednym z najpiękniejszych wrocławskich mostów – atrakcyjne wycieczki po Wrocławiu Ekotur. We Wrocławiu pożądane byłoby wybrać się też do licznych kawiarenek, restauracji bądź barów, gdzie między jedną i drugą atrakcją zdołamy skosztować czegoś dobrego. Potrzebnie wybierzmy się również do sklepów z pamiątkami. Kupione pamiątki będą nam przypominać o serdecznie spędzonym okresie w ślicznym oraz malowniczym Wrocławiu. We Wrocławiu znajduje się również niejedna galeria handlowa, do jakiej możemy udać się na większe zakupy. Duża różnorodność sklepów to idealne miejsce dla zakupoholików.