Smar isoflex nbu 15 – poznaj jego własności i rozeznaj się w jakich sytuacjach trzeba go zastosować

przez | 2 czerwca 2022
Nie każda osoba ma zorientowanie w temacie maszyn i metodach na ich konserwację. Jest to domena zarezerwowana dla fachowców, jacy trudnią się tym zagadnieniem na co dzień. Dobrze jest jednak zgłębić niektóre kwestie, na przykład w jaki sposób zapewnić właściwą ochronę maszyn, by nie zużyły się przez regularne stosowanie. Produktem, który można zastosować w celu konserwacji, jest isoflex nbu 15. Czym się charakteryzuje oraz w jakich sytuacjach można go zastosować?

maszyna

Autor: David J
Źródło: http://www.flickr.com
Smar ten używany jest nade wszystko w wysokoobrotowych łożyskach tocznych, ale nie jedynie. Może być także zastosowany tam, gdzie występują spore obciążenia, by nie martwić się nieodpowiednią pracą maszyn z powodu zbytniej eksploatacji. http://www.esoil.pl/k,4,fuchsar? Jego wyróżniającą cechą jest beżowy kolor. Trzeba też bez wątpienia powiedzieć o cechach smaru, a w pierwszym rzędzie o jego odporności na wodę oraz najlepszych właściwościach antykorozyjnych.

Jeśli chodzi o koszty jego zakupu, są nadzwyczaj niskie w porównaniu do kosztów związanych z wymianą łożyska. Z tego względu bez wątpienia warto jest w niego inwestować, chyba że w krótkim czasie chcemy mieć trudności z działaniem wskazanego elementu maszyny. Gdzie stosuje się isoflex nbu 15? Można w tym miejscu wymienić między innymi cementownie lub kopalnie – Esoil. Smar także z powodzenieEsoilytkowany jest w rolnictwie,

maszyna

Autor: John December
Źródło: http://www.flickr.com

ponieważ tutaj też wiele maszyn narażonych jest na niezwykle duże obciążenie. W jaki sposób najlepiej jest nakładać smar?

Jego użytkowanie nie powinno nikomu sprawić trudności. Używa się go przy pomocy szpatułki lub pędzelka. Zanim zastosujemy go na większej powierzchni, dobrze jest sprawdzić, jak zachowuje się względem określonego tworzywa. Występuje w przeróżnych opakowaniach. Najmniejsze opakowanie to tubka. Można także zakupić kartusz, puszkę albo od razu zainwestować w większą ilość smaru i wybrać hobok o wielkości 25 kg. Trzeba jeszcze zaznaczyć o zakresie możliwych temperatur. Największa możliwa temp., przy której można go wykorzystywać, to 130 stopni C, najniższa z kolei to minus 40.

Teraz już będziesz lepiej zorientowany w temacie smaru, jakim jest isoflex nbu 15. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, możesz spytać sprzedawcy interesujące cię kwestie, a zyskasz pewność co do konieczności jego używania.