Jakiego rodzaju atrakcje czekają na turystów nad naszym morzem?

przez | 29 listopada 2022
Wybrzeże Bałtyku od dłuższego czasu przyciąga bardzo dużą liczbę turystów. Zdecydowana większość z nich chce odpoczywać w najbardziej znanych miejscowościach wypoczynkowych. Ci, którzy wyszukują miejsc cichych i spokojnych są w stanie odwiedzić Jantar, gdzie z roku a rok przybywa zainteresowanych.

Jantar posiada nie cały tysiąc osób, jest więc raczej wsią, jednak nieprawdopodobnie wspaniale przygotowaną na przyjęcie turystów. Noclegi Jantar wyszukamy przede wszystkimw ośrodkach wczasowych i domach które zwykle są zwiedzane przez turystów. Noclegi Jantar to bogata oferta między innymi całorocznych pokoi dla zainteresowanych. Pełną ofertę znajdziesz pod linkiem . Jakie atrakcje turystyczne czekają na gości, którzy zdecydują się na urlop w Jantarze? Historia wsi sięga XV wieku. Nie ma w tym momencie wybranych zabytków, ale w nawiązaniu do nazwy wsi (jantar, to inaczej bursztyn) zdecydowano się na otwarcie Muzeum Bursztynnictwa. Muzeum liczy sobie tak naprawdę dwanaście lat. Turyści, którzy nastawieni są odwiedzić w stanie poznać historię wsi, ale oczywiście zobaczyć ciekawą kolekcję bursztynów. Wieś stara się wykorzystywać swoje położenie na byłym szlaku bursztynowym do swojej promocji. Stąd każdego roku organizuje się tu Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.

Statki na morzu

Autor: Maciej Kasprzyk
Źródło: http://www.flickr.com
Muzeum Bursztynnictwa to nie jedyna atrakcja w Jantarze.

Jeżeli masz chęć zdobyć bardziej dokładne informacje na omawiany tutaj temat, to przeczytaj przykłady (http://www.obozysobecki.pl/), które najnormalniej w świecie Cię pochłoną.

Tak naprawdę większość turystów będzie przybywało tu ze względu na piękną plażę. Na tych, którzy będą chcieli spędzić czas nie tylko na plaży mogą wybrać się do szkółki jeździeckiej lub Indiańskiej Wioski. W roli przewodnika właśnie po tym terenie będzie mógł występować pisarz Leszek Michalik. Wioskę warto pozwiedzać w okresie letnim w godzinach od 10.00 do 18.00. Fani entomologii tak naprawdę niezwykle chętnie odwiedzą park owadów. Wspaniałe miejsca czekają tak w sąsiednich miejscowościach. Na uwagę z pewnością zasługuje położony w oddalonych o kilka kilometrów Stegnach zabytkowy kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa z XVII wieku.link do www apartamenty rowy apartamenty rowyNajcenniejszym obiektem świątynnym jest XVI-wieczny dzwon. W oddalonych o piętnaście kilometrów Kątach Rybackich stworzono rezerwat kormoranów. Działa tutaj też Muzeum Zalewu Wiślanego.