Dla wszystkich, co chcą ucieczki od aglomeracji miejskich

przez | 8 lipca 2021
Masz już dość pracy w mieście, narzekasz stale na męczący hałas, na deficyt skupienia, na przerwane więzi z naturą i głowę pełną niepotrzebnych zgrzytów, wrzasków i odgłosów? Skoro tak, wszystko wskazuje na to, iż cierpisz na przypadłość „antymiastową”, a to oznacza, iż po właściwym rozeznaniu i ostatecznym postawieniu diagnozy, przydałaby Ci się mała kuracja – wyjazd za miasto.

Bądź moralny dla kręgosłupa

Autor: Tempur
Źródło: Tempur

No tak, gdyż jesteśmy tacy miastowi, a to co poza miastem nazywamy „wiochą”.

Jeżeli zaciekawił Cię omawiany post, bez ociągania zobacz jeszcze inne warte zapoznania się (http://kasprowy.pl/hotel/hotel-dla-dzieci) wpisy – niewątpliwie również Cię zafrapują!

Jednakowoż, każdy z nas wywodzi się ze wsi, a gdy tylko pojawiają się wolne dni, to zaraz wyjazdy z miasta się korkują, bo każdy z nas chce jak najszybciej oddalić się gdzieś daleko, jak najdalej za miasto. Nie jest to dziwne, przecież ileż można wytrzymać w mieście? Dajemy rade dzień po dniu pokonywać miejskie przeciwności, nie zastanawiać się nad nimi, gdyż właściwie nie mamy na to czasu, lecz kiedy tylko przyjdzie wolny czas – szykujemy się na ucieczkę.

Jeśli więc dopadł Cię stan „antymiastowy” pakuj manatki i ruszaj przed siebie. Poszukiwać długo nie ma potrzeby, w naszym kraju tuż obok wielkich miast znajdziesz oazy spokoju i komfortu, nieskazitelnie czystego powietrza, nieskażonej przez przemysł natury, gdzie ludzie żyją spokojniej niż my, miastowi i zabiegani.

góry izerskie

Autor: www.szklarskaporeba.pl
Źródło: www.szklarskaporeba.pl

Mieszkasz w stolicy Dolnego Śląska? Wyskocz w Sudety i Góry Izerskie – trasy rowerowe! Spotkasz tam masę atrakcji. Nie powinieneś oczywiście rzucać się na wszystko, co najbardziej oblegane i komercyjne, bo na przykład wejście na szczyt Śnieżki będzie zaludnione prawie jak rynek we Wrocławiu. Najprościej ujmując, ludzie nie szukają specjalnych i dzikich miejscówek, chcą znaleźć się tam, gdzie jest coś popularnego, gdzie czeka na nich obserwatorium na Śnieżce, przy którym cykną sobie fotkę i wrzucą na Fejsa. Nie bądź taki jak oni, wysil się na oryginalność. Wybierz na przykład góry Izerskie i zobacz jakie są piękne o każdej porze roku. Podziwiaj świetnie przygotowane trasy rowerowe i szlaki piesze, podziwiaj naturę o każdej porze roku.

Wypoczynek na łonie natury w agroturystyce w Górach Izerskich naprawdę wpłynie na Twoje lepsze samopoczucie. Poczujesz się naprawdę bardziej szczęśliwy – zarówno w wymiarze fizycznym, jak i w wymiarze psychicznym. Intuicja mówi, że tak istotnie jest, jak zwykle ma rację, potwierdzają to także naukowcy.

To zagadnienie jest dla Ciebie interesujące? To zobacz także pokrewne wątki (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/melexes.php), zawierające równie wciągające informacje na omawiany temat.

Ich badania potwierdzają, że miejskie krajobrazy, miejskie życie powodują w nas zdenerwowanie i nerwowe napięcie, natomiast zieleń, natura wyzwalają substancję, jakie korzystnie wpływają na nasze lepsze samopoczucie i większą chęć do życia.

Więcej noclegów .