Na rynku wyszukamy bardzo dużo rodzajów pasów transportowych, lecz jakiego rodzaju wybrać? O jakich kwestiach pamiętać w czasie wyboru?

przez | 18 sierpnia 2022
Przede wszystkim musimy się zastanowić, do jakiego rodzaju zadań pas będziemy wykorzystywać. Pasy transportowe możemy podzielić na 6 najważniejszych modeli.

Pierwsze są uniwersalne, są najbardziej popularne, szczególnie modele dwuczęściowe i jednoczęściowe. Zależnie od ciężaru zabezpieczanego ładunku używane są pasy o różnorakiej wytrzymałości, co oznacza, że od 0,7 do 10 ton. Kolejne pasy transportowe to pasy do listew.
pasy transportowe

Autor: Mossy Carey
Źródło: http://www.flickr.com
Od zwykłych różnią się właściwie tylko hakami, które są przypasowane do listew kotwicznych, jakie montowane są w naczepach zamkniętych albo kontenerach. Dosyć często są używane pasy do lawety. Od zwykłych pasów dwuczęściowych różnią się wyłącznie wykorzystaniem trzeciego haka jak i kostek i gumowego ochraniacza, które zapobiegają zsunięcie się pasa z opony. Pasy tego rodzaju mogą występować w różnych konfiguracjach, są więc różne haki, szelki czy gumy. Pasy trzeba dobrać pod kątem mocowania ładunku -[eogniwa.pl/kategoria/pasy-transportoweęściowe oraz jednoczęściowe. Dwuczęściowe stosujemy w takiej sytuacji, jak istnieją dwa punkty zaczepienia. Jeżeli ich nie ma to wykorzystujemy pasy jednoczęściowe, jakie działają w taki sam sposób taki jak pasek do spodni, czyli tworzą pętlę. No i zastanówmy się jaką długość pasów dobrać. Są różnorakie, od 2,5 do 16 metrów. To długości pełnego kompletu.

Do napinacza dokręcona jest króciutka część podwójnie zaszytego pasa z hakiem, jest długi na pół metra – kontroli zawiesi. Dodatkowo pamiętajmy kontroli zawiesiach typu kontrola zawiesi. To również niezwykle istotne.