Wspólne wczasy w dwóch różnych częściach kraju. Przydatne porady

przez | 26 lipca 2021
Dokonanie wyboru miejsca na wczasy nie jest bezproblemowe jeżeli mamy w domu zwolenników wypoczynku w górach i nad Bałtykiem. Można spróbować pogodzić obie strony, objeżdżając cały kraj. Jak to zrobić mając mało czasu do zagospodarowania?

szczecin port

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku zdecydujmy, gdzie najpierw – czy na południe, czy na północ kraju. Jeżeli wybierzemy północ, możemy zrobić sobie przystanek na przykład w Szczecinie i – jeżeli wybieramy samochód jako środek lokomocji – drogę w góry pokonać przez Niemcy, kierując się na niemieckie autostrady. Zabukujmy sobie odpowiednio wcześnie na parę dób apartamenty Szczecin ma dość sporą bazę noclegową, dlatego z pewnością będzie w czym wybierać. Zabawmy w Szczecinie przez kilka dni i zróbmy z niego bazę wylotową do zobaczenia całego wybrzeża Bałtyku – .

Jeden dzień zarezerwujmy sobie na beztroskie lenistwo, przyda się do zebrania energii przed wypadem na południe. Szukając noclegów w Szczecinie, na przykład wklepując „apartamenty Szczecin”, zbierzmy od razu informacje o jakimś klimatycznym apartamencie. Jadąc przez Polskę na przykład koleją czy autobusem, dobrze jest wyznaczyć dwie miejscowości dobrze ze sobą skomunikowane, żeby jedną noc poświęcić na drogę i nie myśleć o przesiadkach. Przy wakacjach w dwóch oddalonych od siebie częściach Polski, zadbajmy o dobrze zapakowany bagaż. Bagaż nie może być zbyt wielki, lecz równocześnie powinie zmieścić wszystkie niezbędne rzeczy, które będą ważne nad wodą i w górach.

Interesujących informacji dowiesz się po przejściu na witrynę (http://goldwasser.pl/restauracja/), która zawiera wciągające dane na opisywany wątek – będą one na pewno godne zainteresowania.

Pamiętajmy o solidnych, sprawdzonym obuwiu, kremach z filtrem, kurtkach wodoodpornych, przewiewnych czapkach. Przygotujmy także koc piknikowy, najlepiej kompaktowy i zapinany na rzep i wyposażony w rączkę, aby swobodnie go nieść. Przydać może się też torba termiczna utrzymująca temperaturę, jeśli zabieramy ze sobą zimne napoje i termos, gdy wychodzimy w góry i bierzemy pyszną herbatę.

Dobrze zaplanowany wypad w różne części kraju z pewnością się powiedzie, jeśli dużo szybciej rozplanujemy precyzyjnie miejsca przystanków, miejsca do zobaczenia i transport.

Więcej ofert: