Zakopane – niezapominania wyprawa. Zanim zdecydujesz sprawdź co radzimy

przez | 26 lipca 2021

Autor: www.nartyslowacja.pl

Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest piękne o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują szczyty gór. W obrębie miasta ma lokalizacjechoćby Tatrzański Park Narodowy. Zakopane położone jest u stóp Tatr, co umożliwia coroczną koordynację pucharu świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi. Sanatoria i hotele wypoczynkowe wystosowują zaproszenie do zwiedzających z kraju i całego świata przez cały rok. Duża baza noclegowa sprzyja turystyce i wypoczynkowi. Jeżeli jednak chodzi o noclegi to Zakopane oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem należałoby przejrzeć oferty kilku pensjonatów.

Tatry

Autor: Szift
Źródło: www.flickr.com

Jedną z najczęściej zwiedzanych atrakcji jest kolejka liniowo-terenowa na Gubałówkę. turyści z ochotą korzystają również z kolejki liniowej na Kasprowy Wierch bądź kolei liniowo-krzesełkowej na Butorowy Wierch. Ponadto rozmaite festiwale i imprezy folklorystyczne takie jak Jesień Tatrzańska czy też Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich przyciągają wielu turystów. Zakopane nowy hotel zakopane jest także miejscem wyjściowym na większość szlaków turystycznych w Tatry.

Jeżeli wybieramy apartamenty to Zakopane oferuje nieco bardziej dostępne opcje latem. Jednakże uroki gór i piesze wycieczki najlepiej organizować przecież we wrześniu. Planując wyjazd do zakopanego lub okolic warto wcześniej znaleźć informacji o atrakcjach, propozycjach pobytu dla całej rodziny, grupy bądź turysty indywidualnego w zależności od gustów. Zakopane nie jest niedużym miastem i nietrudno się w nim poczuć niepewnie, należy nie zapomnieć też zatem o zakupie planu miasta.

Tatry

Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com

Na niektórych planach miasta wyróżnione są noclegi w Zakopanem. Zakopane pozwala również poznać zwyczaje góralskie i język, a przeważniesmak oscypków. Restauracje i karczmy regionalne zawierają w swojej propozycjach także grzańce winne i specjały góralskie. Latem można pojechać do Aquaparku, a zimą wędrować po stokach górskich na nartach bądź na desce.

Przed wyjściem na górski szlak turystyczny, warto przeanalizować pogodę, temperaturę, prędkość wiatru oraz warunki biometeorologiczne. Podczas pieszych wycieczek górskich należy być rozważnym i dbałym. Zakopane to także zachwycające zabytki, pomniki, muzea, teatr o bogatym repertuarze. Po zrobionych ścieżkach można także zorganizować eskapady rowerowe. Przed wejściem na Gubałówkę, górale i góralki pokazują stragany, mamiąc turystów jedzeniem i oryginalnymi strojami.

Pełna lista ofert noclegów w Zakopanem na .