Polacy na terytorium UK

przez | 26 lipca 2021
Mimo przebywania w rozmaitych miejscach, częstokroć trudnych przejściach w naszym rodzinnym kraju, zapisany jest w nich fakt bycia Polakami.

Wielka Brytania

Autor: Tilemahos Efthimiadis
Źródło: http://www.flickr.com

Składniki wpływające na kształtowanie świadomości etnicznej są przeróżne. Jednym z nich jest język, który to starają się kultywować dzięki zgromadzeniom polonijnym. Powodzenie Wielkiej Brytanii wśród polskich uchodźców powiązana jest nie wyłącznie z atrakcyjnością elementów gospodarczych, lecz również z przyjazną kulturą (język angielski, tolerancyjne społeczeństwo wielonarodowe), punktem geograficznym wysp także niskimi kosztami wyjazdów z Polski do Wielkiej Brytanii. To ostatnie, a również przychylna strategia wizowa powiązana z uczestnictwem w Unii Europejskiej, czynią Anglię miejscem o wiele częściej wybieranym niż chociażby USA, popularne przecież wśród wyjeżdżających Polaków jeszcze nie tak dawno temu.

Głównym i najbardziej oczywistym powodem są oczywiście pieniądze, dodatkowo żądzazasmakowania lepszego życia. Z wyjątkiem szukania zatrudnienia rodacy wyjeżdżają za granicę w celu otrzymania edukacji ewentualnie wyjeżdżają z kraju za rodziną lub ukochaną osobą. Przebywanie w innym kraju, tęsknota za bliskimi byłoby nie do zniesienia, gdyby nie polonia w [UK.

Czerwony autobus

Autor: Graham Richardson
Źródło: http://www.flickr.com

Ogromnie często jest, że samotna osoba oczywiście tam odkrywa wymarzoną miłość. Zamierzają założyć rodzinę i pozostać w Anglii, dlatego że tam mają sposobność na łatwiejszy start (portal, który w tym pomaga to na przykład: Polacy na ziemiach Wielkiej Brytanii).

Znajduje się tam bardzo dużo polskich sklepików i szkół, które sprawiają, że nie czują się tak dziwnie. Dzieci mają możność pobierać nauki w polskich placówkach edukacyjnych, a familijne kolacje konsumować sporządzone ze produktów kupowanych w polskich sklepach. Całe rodziny spotykają się z pozostałymi przez polonię w UK, mają szansę podyskutować w swojskim języku. Mają możliwość ogółem wspominać życie w Polsce, wymienić się niusami i razem spędzić czas.

Jeżeli chcesz uzupełnić swoją znajomość rzeczy w tym zakresie, to czytaj tu aukcje monet następne treści. Należy kliknąć w podany link.

Polonia w Anglii niezmiernie się rozrasta. Kilka tysięcy Polaków zadecydowało na stałe zostać na wyspach. Za sprawą żmudnej pracy i konsekwencji zrobili olbrzymią karierę, a do Polski przybywają tylko na wakacje albo z wizytą do znajomych.