Odciągi łańcuchowe czy pasy transportowe?

przez | 18 maja 2022
Podczas przenoszenia niezwykle trudnych ładunków, które zawierają dużo metalowych i pozostałych, niezwykle trudnych elementów, konieczne będzie zastosowanie odpowiednich pomocy.

koszulka

Autor: Juliana Puerta Barco
Źródło: http://www.flickr.com
Bez zastosowania odciągów łańcuchowych czy specjalistycznych pasów do transportu nie jesteśmy w mocy przenieść towarów także wówczas, gdy dysponujemy rzeczywiście świetnej jakości podnośnikami i innym sprzętem.
Co decyduje o takim, jaki kupić szczegół do przenoszenia towarów? Kiedy należy zastosować odciągi łańcuchowe a kiedy najlepiej zadecydować się na pasy transportowe? Jakie będą różnice między takimi dwoma „wspomagaczami przenoszenia”?

certyfikaty

Autor: PR Solutions
Źródło: PR Solutions
Można z łatwością zauważyć, że odciągi łańcuchowe stosujemy w całkowicie pozostałych celach aniżeli pasy transportowe (pasów transportowych). Pasy są wykonane z o dużo mniej wytrzymałego materiału niż łańcuchy służące do przenoszenia. Niezwykle znaczące będzie to, czy przenoszony przez nas towar posiada ostre krawędzie czy również nie.
Jeśli tak – warto wykorzystać odciągi wykonane z łańcuchów różnej grubości, gdyż uniemożliwiają one przerwanie łańcucha podczas przewozu.

Jeśli uważasz, że przedstawiana kwestia jest zajmująca, kliknij ten link, w najświeższej ofercie (http://www.noclegidlafirm.pl/lodz) także przeczytasz coś godnego zainteresowania.

Taki wypadek może zostać niezwykle groźny dla wszystkich ludzi przebywających w otoczeniu, wobec czego należy właściwie dopasować elementy służące do przenoszenia.

Odciągi łańcuchowe będą polecane podczas przenoszenia także na przykład urządzenia wojskowego i pozostałych, trudnych konstrukcji. Co ciekawe, elementy, z których korzystamy podczas transportowania określonego tworzywa muszą spełniać niezwykle restrykcyjne normy. Będzie to niezbędne nie tylko dla spełniania zasad bezpieczeństwa, lecz również narzuconych odgórnie regulacji prawnych.
Pasy transportowe z kolei są stosowane o dużo częściej.

Służą do przenoszenia lżejszych tworzyw, jednak posiadają pewną wytrzymałość, uniemożliwiającą zerwanie podczas transportu. Na bank pasy, które służą do przenoszenia produktów różnią się od odciągów łańcuchowych również ceną z racji na produkt, z którego były zrobione.