Dzisiejszy rynek pracy – loteria?

przez | 29 listopada 2022
Czym kierować się przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Aktualnymi trendami, wskazówkami udzielanymi przez rodziców, śledząc obecny rynek pracy? Doświadczenie nauczyło nas, że nie istnieje spisana metoda na wybór właściwej drogi życiowej. Zawody, które jeszcze w niedalekiej przeszłości były pożądane przez pracodawców (marketing i zarządzanie), dziś nie cieszą się już tak wielką popularnością. Podsumowując: loteria.

Obecna sytuacja na rynku pracy sprawia, iż wiele osób zmuszonych jest do poszukiwań w innej niż dotychczas dziedzinie. Czy przebranżowienie może być sposobem na znalezienie nowej pracy? Jeśli w odpowiednim czasie zadeklarujemy chęć zmiany nie będzie społeczeństwu groźna fala niezadowolonych humanistów czy socjologów pakujących żywność w papierowe torebki.

Jeżeli masz pewność, że dane na opisywany temat będą dla Ciebie wartościowe, to odwiedź proponowany tekst (http://fmk.pl/slimaki-spozywcze/), który z pewnością tego typu wiadomości posiada.

Nim podejmiemy tak istotną decyzję, wskazane jest by najpierw zapoznać się z rynkiem pracy w mieście, kontrolując jakie zawody mogą nam zagwarantować sowite wynagrodzenie. (Oferta praca jarocin)

Zastanowić się czy odpowiadają naszym predyspozycjom, umiejętnościom i zainteresowaniom. Pomoże nam w tym jak zwykle wyszukiwarka internetowa, w której wpisać wystarczy tekst: oferty pracy Sochaczew. Pamiętajmy tylko, że zdecydowanie prościej będzie przekwalifikować się osobom pracującym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np. lekarzom.

oferty pracy

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

A może zdecydujemy się na własny interes? Zwłaszcza, że osoby planujące usamodzielnienie się, mogą spodziewać się pomocy w postaci wkładu pieniężnego na rozkręcenie całego przedsięwzięcia.

Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie oferuje dotacje na rozwój działalności. Przypuszczając, że chociaż część tych osób utrzyma się przez dłuższy okres na rynku – są szanse, iż będą się rozwijać i pozyskiwać dalszych pracowników. Udzielając więc dotacji, (Sprawdź praca olecko) Urząd Pracy w pewien sposób przysparza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzyć nowe miejsca pracy dla niepracujących. Czy nie lepiej jest być świetnym mechanikiem czy wulkanizatorem, niż bezrobotnym magistrem z dyplomem w szufladzie, który z braku konkretnych kwalifikacji jest skazany aby pracować poza wykształconym zawodem, jako kasjer czy oferty pracy racibórz?