Co sprawia, że uwielbiamy kinematografię?

przez | 2 kwietnia 2022
Należy nieco przemyśleć dlaczego człowiek, który nie przepada za filmami jest niecodzienny. Naturalnie kinematografia nie jest dla każdego, ale jakoś się tak złożyło, że większość ludzi uwielbia obejrzeć co jakiś czas filmy dvd albo bardzo ostatnimi czasy popularne amerykańskie seriale TV.

telewizor

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
To znaczy seriale TV to właściwie były popularne już dekady temu, lecz dopiero takie produkcje jak The Sopranos albo Dexter spowodowały, że wreszcie telewizja już nie jest traktowana przez społeczeństwo jako wielce ubogi krewny świata filmu. Kiedyś słynni aktorzy bali się grywać w serialach, dziś to nie przejdzie.

Cóż, weźmy chociażby pod uwagę filmy dokumentalne: w wielu przypadkach ich podstawowym walorem jest edukacja, lecz są także takie, które możemy oglądać jak typowy film. Np. Michael Moore kręci interesujące dokumenty, które dla wielu są wartościowe, a oprócz tego mądre, wielce oddziałujące na USA, cały świat. W końcu gdy Michael Moore kręcił filmy obrażające George`a Busha Jr, w Waszyngtonie robiono dużo, aby opóźnić znacznie premierę filmu, ponieważ zbliżały się wybory na prezydenta. Mało lubiany w tym momencie polityk niby wybrał tak czy siak wybory, lecz tak czy siak dobry dokument wielce oddziałuje na ludzi. A poza tym, mądrości nigdy zbyt dużo. Jeśli mamy bezpłatną naukę, ciężko z niej nie korzystać, nieprawdaż?

Filmy, zwłaszcza filmy 3d (sprawdź płytotekę i zamów taniej: najlepsze filmy 3d) oglądamy jednakże przede wszystkim dla uniesień oraz rozrywki. W sumie nawet wspaniałe filmy, klasyki na miarę Misia, Chłopców z Ferajny czy Coś w zasadzie nie charakteryzują się wielce ambitnym poziomem. Tzn. to są całkiem ambitne filmy, genialne pod praktycznie wszystkimi względami, ale bądź co bądź jeśli szukamy głębi, to raczej w bibliotece, jakby nie patrzeć filmy mocniej umieją oddziaływać na nasze uczucie, tak się wydaje. Jeżeli jest inaczej, to autor tekstu usilnie prosi o przebaczenie.

Właśnie: w następnym artykule należy wyjaśnić dlaczego najlepsze filmy DVD i 3d są kochane przez większość miłośników filmu.

Zaintrygował Cię nasz tekst? Przejdź zatem do kolejnego artykułu i czytaj dalej (https://www.snmw.pl/skup-starych-banknotow/) do woli o ciekawiących Cię kwestiach.

Czy może w przypadku takich produkcji jak przykładowo Avatar nie można wspomnieć o zwyczajnym przeroście tzw. formy nad treścią. Zapewne to w zupełności subiektywne, ale Avatar to tak czy siak genialny film.