Fazowanie szkła, śruby do szkła. Co podpowiadają fachowcy

przez | 26 lipca 2021
Szyby i lustra fazowane o wszelakich szerokościach ofiarują nam niebywałe wykończenie, które znakomicie współgrają z meblami, przez co podnoszą ich walory estetyczne. Płaszczyzna załamania światła na szlifie fazy, daje elementom szklanym niesamowicie elegancki i luksusowy wygląd.

okno i szkło

Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com

Fazowanie szkła, tafli lustrzanych na ogół stosuje się jako element wystroju wnętrz. Widok eleganckiego, lśniącego, fazowanego lustra może stanowić oryginalną ozdobę naszego wnętrza. Jakże to funkcjonalny a jednocześnie urokliwy przedmiot. Fazowanie znajduje także zastosowanie w przeszkleniach drzwi, szklanych blatach, półkach oraz w innych projektach, w których stawia się na nietuzinkowy efekt końcowy (np. przy tworzeniu biżuterii).

Zamysłem procesu fazowania jest wyrobienie na krawędzi szklanego panelu szerokiej fazy, innymi słowy w wyniku przebiegu fazowania dochodzi do załamania tafli szkła, przez co uzyskujemy wspaniały i przykuwający uwagę efekt końcowy (więcej na ). Gotowe brzegi szklanej tafli nie posiadają nierówności i ostrości, czego następstwem jest gruntownie obrobiony rant. W obawie przed skaleczeniem, najważniejszy warunek, jaki powinno spełniać szkło zaplanowane do użytku.

Kiedy elementy ze szkła mają być w bardzo trwały sposób połączone z innymi materiałami, często stosuje się specjalne śruby do szkła jak , które zaprojektowane są w taki sposób, aby nie powodowały uszkodzeń szkła i aby można było lekko je dokręcić.

To unikalne źródło (www.arapneumatik.pl/k-129-szybkozlaczki-bezpieczne-pneumatyczne-legris) zapewne okaże się dla Ciebie ciekawe, gdyż są w tamtym miejscu informacje analogiczne do tych, które czytasz tutaj.

Są doskonałym rozwiązaniem, dla osób, które szukają pomysłu na estetyczne mocowanie (kołek gwintowany) szyby, które umożliwi im późniejsze zmiany lokalizacji tafli, np. przy przeprowadzce. Okazuje się to niesamowicie istotne, gdy śruby mają służyć do montażu szyldów lub luster. Obecnie na rynku z każdym rokiem przybywa tego typu produktów, ze względu na coraz większą ilość przedsiębiorstw zajmujących się ich wykonywaniem, co na pewno jest niesamowicie korzystne dla klientów, ze względu na coraz bardziej przystępne ceny.