Testy A/B a testy penetracyjne w kontekście jakości

przez | 26 lipca 2021
Badanie jakości w chwili obecnej są na porządku dziennym. Samochody, kosmetyki i wiele innych rzeczy na co dzień przechodzą setki testów związanym z nakreśleniem ich jakości.

badania penetracyjne

Autor: Roger Blackwell
Źródło: http://www.flickr.com
Głównie natomiast testom nazywanym A/B poddawane są różnorakie projekty stron online.
pudełko

Autor: KNAUF
Źródło: KNAUF
Jedną z sposobów przeprowadzania kontroli jakości są testy porównawcze. Można znaleźć różne definicje testów porównawczych, jednak jest to technika naukowa.

Kliknij na ten odsyłacz i zgłąb więcej szczegółów w treści – te porady powiększą Twą wiedzę na rozpatrywany w powyższym artykule problem!

Ma ona związek z kontrolowanymi i losowymi doświadczeniami. Przeprowadza ją z reguły osoba o obiektywnej ocenie. Testy porównawcze to inaczej porównywanie minimum dwóch identycznych rzeczy – takich jak – modeli samochodów, tuv.com/pl/poland/uslugi/badania_wyrobow/kontrola_certyfikacja/testy_konsumenckie_porownawcze/testy-konsumenckie-porownawcze.html. Co ważniejsze, każdy test zależy od poddawanych im rzeczy. W związku z tym, w zależności od kwestii, różnorakie są ich główne zadania. Test A/B z kolei polega przede wszystkim na porównaniu dwóch projektów stron internetowych. Głównym jego zadaniem jest wybranie lepszej wersji, która będzie spełniała podane zadania.

Na pewno chcesz znać ekstra szczegóły tyczące się tego zagadnienia. Jeżeli zainteresował Cię nasz artykuł (http://www.termas.pl/nasze-uslugi/), to przeczytaj go na stronie pod linkiem.

Dzięki testom porównawczym można szybko i prosto podjąć decyzję.

Badania penetracyjne posiadają różnorakie metody. Są to jednak najstarsze testy w kategorii nieniszczących materiałów metalowych oraz niemetalowych. Ich najważniejszym celem jest wykrycie defektów i uszkodzeń powierzchniowych, na przykład pęknięć, porowatości, nieszczelności albo rozwarstwienia.

Dodatkowo, przy pomocy badań penetracyjnych testuje się między innymi materiały ferromagnetyczne, których nie można zbadać techniką magnetyczną -> zobacz więcej. Wszystko jednak jest uzależnione od warunków temperatury oraz czułości testu, która wcześniej jest zakładana. Stosuje się je zazwyczaj w przemyśle.