O nieodzowności stworzenia lepszego prawa dla importerów w naszym kraju

przez | 26 lipca 2021
Prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce nigdy nie było zajęciem prostym i przyjemnym. Samo założenie firmy jest już wielkim wyzwaniem nawet dla mocnych psychicznie osób, lecz jeśli sądzimy iż później będzie łatwiej, lepiej przemyśleć swoje decyzje co do założenia własnego interesu, tym bardziej jeżeli planujemy trudnić się importem.

transport

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Prawie niemożliwym jest aby biznesmen w tymże przypadku obył się bez pomocy specjalisty. Normą już stało się angażowanie doradcy podatkowego, gdyż impet przemian uniemożliwia typowemu księgowemu trzymanie ręki na pulsie.

Dajemy Ci dostęp ekstra (https://www.stojakireklamowe.pl/snf-3-stojak-na-flagi-3-ramienny.html) do kolejnych bardzo ciekawych wpisów, które umieściliśmy na oddzielnej witrynie. Należy tylko kliknąć w poniższy link.

A handel zagraniczny na krajowy rynek jest możliwością najmniej skomplikowaną jeżeli idzie o sprowadzanie artykułów. Pomimo to całkiem łatwo jest pogubić się w gąszczu przepisów. Niemniej jednak najbardziej skomplikowane jest sprowadzanie przez polskich biznesmenów artykułów z państw spoza Unii Europejskiej, ale określonych do sprzedaży na inne rynki unijne. Jednym słowem, rzecz komplikuje się kiedy rynkiem zbytu będzie inne państwo a Polska jedynie pośredniczy.

W takim razie w Polsce dokonuje się odprawa fiskalna, po jej dokonaniu towar musi opuścić obręb Rzeczypospolitej i dotrzeć do kraju przeznaczenia – . Biznesmen ma możliwość zlecić wykonanie wszelkich czynności skarbowych jednostce zewnętrznej. Jej agent wtedy zajmuje się zrealizowaniem

transport

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

całego procesu legalizacji artykułu z punktu widzenia skarbowego.

Niestety polskie regulacje prawne w tym względzie niedostatecznie szybko dopasowują się do standardów europejskich przez co nasi przedsiębiorcy zmuszeni są do korzystania z obcych pośredników w takich zadaniach jak odprawa skarbowa. Przez takie opóźnienia nasz kraj nie wykorzystuje tak jak by można swojego potencjału geograficznego. Jednym słowem – zarabiają na egzekwowaniu prawa inni a nie my. Dywidendy za pośrednictwo często zgarniają przedsiębiorcy z Hamburga.

Masz ochotę uzupełnić swoje zakładki o następną emocjonującą stronę? Jeśli tak, to szczerze zalecamy ten link – kliknij a się nie rozczarujesz.

Mam jednak nadzieję że prędko nadrobimy zaległości w tworzeniu właściwego prawa. Wówczas staniemy się tak samo konkurencyjni jak sąsiedzi zza naszej zachodniej granicy i wytyczne harmonizujące Wspólny Rynek zostaną w całości implementowane. Pomoże to w pełni wykorzystać krajowy potencjał będący następstwem położenia na pograniczu Wspólnoty Europejskiej.