Owcza skóra parzona, a wełna gotowana – a więc, owca skóra owczej skórze nie jednakowy Część 1

przez | 20 grudnia 2021
Szukasz doskonałego tkaniny – mięciutkiego, ciepłego i bardzo miłego w dotknięciu? Zwróć wzrok na owczą skórę! W części pierwszej felietonu poznamy bliżej wełnę parzoną

Czółenka Clarks, kolekcja stylizowana na lata 50

Autor: Clarks
Źródło: Clarks
Wełna parzona to nic innego jak wełna poddana przeróbce temperaturowej. Zazwyczaj stworzona jest na linię mody kobiecą, na takie przedmioty jak: płaszczyki, kurtki, peleryny, poncho. Bywa to idealny materiał na okres jesienno-zimowy, jako tak zwana „przejściówka”.

Wejdź na następną witrynę i dowiedz się tu (https://www.elmet-produkcja.pl/ciecie-cnc) sporo o podobnej dyscyplinie. Pod poniższym linkiem oczekuje na Ciebie znaczną ilość wątków.

Można ją również używać, jako materiał do sukienek, spódnic, tunik, żakietów, a także garsonek na bardziej lodowate dzionki, co robi z tej rzeczy materiał bardzo dobrego gatunku (). Najważniejszymi jej stylami są: miękkość, umiejętność prostego układania się i fakt, iż łagodnie się poddaje – dzięki tej rzeczy na końcu lepiej dostosowuje się do ciałka, ale trzeba zapamiętać, o słowie „lekko”, albowiem tak naprawdę materiał tego typu bywa dość zagęszczony. Powstało wiele barw i rodzajów „mieszań” tego typu materiałów, więc każda osoba znajdzie jakąś rzecz dla siebie ().

Wełna gotowana – jej zagadnieniami zajmiemy się w osobnym artykule, należy jednakże wypisać o tego typu rzeczy parę najistotniejszych rzeczy. W czasie obróbki termicznej owcza skóra ta ulega skurczeniu (w obrębie 20-30%) przez co jest bardzo zbita, i o wiele cieplejsza. Odporność na zabrudzenia to kolejnynastępny jej atut.

Zainteresowany? Pragniesz dowiedzieć więcej? Odczytaj kolejny artykuł o tytule: „Owcza skóra parzona, kontra wełna gotowana – a więc, wełna wełnie nie jednakowy Część 2”, a nie będziesz żałować własnego czasu! Kto wie, może nakieruje to twoja osobistą wzrok na te wspaniałe materiały?