Czy istnieje alternatywa dla gier internetowych? Pomysł na uwolnienie się od uzależniających gier

przez | 1 marca 2022
W erze informatyzacji coraz ciężej odciągnąć dzieci, a nawet osoby po osiemnastym roku życia od różnorodnych gier, które jak zauważono są w stanie bardzo uzależnić zwłaszcza młodszych użytkowników. W czasie spędzania czasu przed ekranem komputera nie tylko tracimy wiele cennego czasu, lecz także zaniedbujemy wzrok, który jest bardzo narażony na różne schorzenia.

Chociaż gry komputerowe niesamowicie zakorzeniły się w naszej kulturze i na pewno ciężko takie zjawisko zlikwidować, trzeba poszukać alternatyw, za pomocą której gwarantujemy sobie nie tylko dobrą zabawę, ale także pełne bezpieczeństwo.

gra towarzyska

Autor: VasenkaPhotography
Źródło: http://www.flickr.com

Świetną alternatywą dla gier online są wersje planszowe, które dość różnią się od ich pierwotnych odpowiedników. Biorąc pod uwagę fakt, iż gry planszowe nadal cieszą się sporą popularnością, bez wątpliwości posiadają one w sobie coś oryginalnego.

Zapewne miałbyś ochotę przejrzeć komentarz z witryny (http://www.manima.pl/pl/products/karmienie-dziecka/kubki-bidony/bidon-termiczny-ze-slomka-i-uchwytem-termobutelka-dla-dzieci-bbox-350ml-indigo-rose-bb00449-18577)? Jeśli tak, to fantastycznie. Możliwe, że i Ty poczujesz chęć, by napisać nam swą opinią.

Zamieniając monitor komputera na kartonik z różnymi wytycznymi mamy możliwość nie tylko zadbać o swój wzrok, ale także miło spędzić czas z bliskimi, których zaniedbywaliśmy w trakcie spędzania czasu przed ekranem komputera. Mnóstwo osób myśli stereotypami mówiąc, że planszowe gry są nudne i nawet w najmniejszym stopniu nie mogą zastąpić innowacyjnych efektów komputerowych.

Warto zwrócić uwagę, że rynek gier planszowych przechodzi ostatnio udaną metamorfozę, czego przykładem mogą być gry planszowe o tematyce wojennej, które pozwalają na dobrą zabawę, zwłaszcza dla osób, które do tej pory preferowały popularne ‘strzelaniny’. Gry planszowe wojenne są nie tylko ciekawą formę spędzania czasu, ale także idealnie rozwijają zdolność strategicznego myślenia oraz wyobraźnię, czego nie można powiedzieć o grach komputerowych, w których wszystkie efekty są zaprezentowane w sposób dość dosadny. Trzeba wiedzieć, że gry planszowe wojenne znacznie różnią się od zabaw znanych nam z dzieciństwa i stanowią świetne rozwiązanie dla osób, które chcą się uwolnić od zabójcy czasu, jakim stały się komputerowe gry często odizolowujące nas od rodziny i znajomych.

rozgrywka

Autor: college.library
Źródło: http://www.flickr.com

Planszowe gry stanowią także świetne rozwiązanie dla dzieci, które należy uczyć tradycyjnych form zabawy. Tłumacząc naszym pociechom jak dużo ciekawych gier i zabaw są w stanie one zapewnić sobie odchodząc od komputera, bądź wcale nie uzależniając się od tego rodzaju rozrywki możemy korzystnie wpływać na ich rozwój a także zdolność odnajdywania się wśród znajomych. W trakcie uczestnictwa w grach planszowych możemy świetnie zintegrować się z resztą uczestników i poprawić swoje relacje ze znajomymi.