Jakie animacje mogą oglądać dzieci?

przez | 9 grudnia 2022
Obecnie dzieciaki mają ogromy wybór wśród różnych filmów. Powinniśmy jednak pomyśleć o tym, które z nich będą rzeczywiście korzystne dla rozwoju najmłodszych podopiecznych. W kinie możemy odnaleźć różne filmy dla dzieciaków w każdym wieku. Czy jednak wszystkie filmy dla dzieci naprawdę mogą pozytywnie wpływać na rozwój dzieci?

filmy

Autor: FUNDACJA „FILMOWA WARSZAWA”
Źródło: FUNDACJA „FILMOWA WARSZAWA”
Zanim zatem następnym razem zaplanujemy seans razem z dzieckiem, warto jest nieco zastanowić się, czy dany film wniesie coś pozytywnego w rozwój naszego dziecka, czy poruszy jego emocje, będzie idealnym sposobem na rozrywkę, a może połączy wszystkie wymienione funkcje? Rzecz jasna filmy dvd dla dzieci wybierane są zgodnie z innymi kryteriami niż w przypadku dorosłych – ciekawe filmy na dvd. W tej sytuacji warto zwracać uwagę na wiek dziecka. Małe dzieci na pewno będą wybierać kreskówki. Niezbyt skomplikowane, w których przeważają sceny zabawowe, śmieszne przygody i angażujące treści.

W przypadku nieco starszych dzieciaków, w grę wchodzą już nie tylko tradycyjne animacje. Obecnie coraz częściej promowane są filmy w 3D familijne, co oznacza, iż możemy je oglądać z całą rodziną, ponieważ znajdziemy w nich treści ciekawe dla osób w różnym wieku. Jednym z filmowych przykładów jest . Tutaj zabawa jest zapewniona i dla starszych i dla dzieciaków. Rodzinne seanse w kinie mogą być świetną

filmy

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

przygodą rodzinną, warto zatem od czasu do czasu wspólnie spędzić nieco czasu na oglądaniu interesujących filmów, jakie zainteresują zarówno dzieci, jak i ich dorosłych.

Oglądając filmy z dziećmi mamy większy wpływ na dobór wybieranych treści filmowych.

Jeśli chcesz pogłębić swą znajomość rzeczy w tym zakresie, to czytaj to kolejne informacje. Należy kliknąć w podany link.

Oprócz tego możemy stale komentować pozytywne sceny w filmach, a oprócz tego próbować nakłaniać dzieci do własnej interpretacji pewnych scen. Nie wszystko przecież zawsze jest jednoznaczne. W naprawdę dobrych filmach możemy znaleźć mnóstwo pozytywnych wzorców zachowań, które mogą stanowić przykład dla naszych dzieciaków.

W sytuacji najmłodszych dzieci zapewne idealnym rozwiązaniem będą śmieszne kreskówki. Nie oznacza to jednak, że w kreskówkach nie ma wcale pozytywnego przekazu! Wręcz przeciwnie, wszelkiego rodzaju edukacyjne filmy animowane mogą zapewniać nie tylko wiele radości, lecz oprócz tego sporo nauczyć dzieci.