Karkonosze atrakcją dla rodziny

przez | 8 października 2021
Najwyższe pasmo Sudetów jest równocześnie najwyższym pasmem górskim w Czechach. Po Polskiej stronie leży jedynie mała, północna część Karkonoszy, niemniej jednak góry te okazują się być jednymi z najatrakcyjniejszych w Sudetach.

Karkonosze, Szrenica

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Rokrocznie w Karkonosze przyjeżdża tysiące wczasowiczów – jedni znajdują tu ciszę i sielankowość, inni doskonałe miejsce na rodzinne wakacje 2014. Najbardziej znanymi kurortami wśród odwiedzających są na pewno Karpacz i Szklarska Poręba noclegi odnajdują tu równocześnie miłośnicy letniego jak i zimowego wypoczynku.

Karkonosze to góry o niesłychanie urozmaiconym krajobrazie. Charakterystyczny jest wyrównany grzbiet, ponad którym górują odosobnione szczyty: Śnieżka, Wielki Szyszak, Łabski Szczyt, Smogornia, Szrenica. Urlopowiczów zachwycają liczne kaskady i kaskady oraz głębokie dolinki, którymi szybko płyną strumienie. Karkonoski Park Narodowy został wpisany na Listę Rezerwatów Biosfery UNESCO. Grzbietem Karkonoszy biegnie ok. 30 kilometrowy, czerwony szlak turystyczny nazywany Szlakiem Przyjaźni polsko-czeskiej. Jest on jednym z najatrakcyjniejszych w tych górach i chętnie przemierzają go wszyscy turyści. Tu znajdziesz więcej informacji – link do witryny.

Oryginalne, nie tylko z nazwy, są liczne grupy skalne. Na uwagę zasługują Pielgrzymy widniejące na niemalże każdym folderze, wysokie na około dwadzieścia pięć metrów są bardzo dobrym punktem widokowym. Skały Słonecznika nie zostały nazwane wbrew pozorom od określenia kwiatów, a od Słońca, które ukazujące się według tradycji nad skałą wytycza kierunek południowy. Inne atrakcyjne formacje skalne to: Trzy Świnki, Krucze Skały, Chybotek.

O niepowtarzalności Karkonoszy decydują pozostałości z czasów zlodowaceń: rumowiska skalne, kotły polodowcowe i jeziora: Śnieżne Kotły, Czarny Kocioł Jagniątkowski, Wielki i Mały Staw. W najwyższych partiach rośnie kosodrzewina, a surowe szczyty skalne obrastają mchy i porosty. Klimat tych gór do czasów obecnych pozostaje dość surowy, w związku, z czym śnieg utrzymuje się tu dosyć długo.

Gdy przeczytasz już dane na prezentowany temat, to poczytaj również też inne teksty na ten temat – one także będą wciągające.

Są tu świetne tereny narciarskie.

***Kompletną propozycję na urlop 2014 w Karkonoszach można odszukać w serwisie albo klikając na niżej zamieszczone linki:- Karkonosze pensjonaty- agroturystyka Karkonosze- wypoczynek w Karkonoszach