Czemu papier stał się tak popularnym materiałem na opakowania, jakie zalety ma tektura falista.

przez | 19 grudnia 2022
Jednym z najczęściej wykorzystywanych od lat materiałów do produkowania opakowań jest papier. Tego typu opakowania są bardzo rozpowszechnione w produkcji, handlu czy dystrybucji, a oferowanych na rynku jest ich tysiące rodzajów.

siedzisko

Autor: Stefan Hamiga
Źródło: Paged Meble
W zależności od wymagań papierowe opakowania mogą mieć formę pudełek, kartonów lub arkuszy o różnej grubości, najczęściej również odpowiednią szatą graficzną. Opakowania spełniają bardzo istotną rolę w czasie sprzedawania dużej grupy produktów, gdyż w wielu przypadkach to na nie właśnie klient przede wszystkim spogląda. Dlatego też kładziony jest bardzo duży większy nacisk na ich jakość, a sporo firm na swoje własne, specyficzne oczekiwania, których producent opakowań tekturowych powinien się trzymać. Dotyczą one między innymi kolorystyki, kształtu i wytrzymałości (znajdź producenta opakowań tekturowych).
Jednym z bardzo chętnie używanych rodzajów papieru na opakowania jest tektura falista – (więcej o tekturze). Ze względu na jej lekkość, sztywność i wytrzymałość jest stosowana powszechnie do produkowania rozmaitych kartonów. Bardzo często jest nią owijany sprzęt sklep laboratoryjny AGD, RTV czy inne duże towary, gdyż doskonale chroni przed przypadkowymi uszkodzeniami. Tektura ma jeszcze jedną ważną zaletę, to znaczy to, że można ją wykorzystywać wiele razy, dopóki nie ulegnie zniszczeniu.

Dzięki temu da się znacznie przyoszczędzić na kosztach związanych z pakowaniem, a jednocześnie zapewnić wysoką, trwałą ochronę. Tektura falista jest produkowana w rozmaitych grubościach i rodzajach, dzięki czemu da się ją wszechstronnie wykorzystywać.