Dowiedz się, na co musisz zwrócić specjalną uwagę, kiedy zamierzasz wybrać się na długą wyprawę w góry.

przez | 26 lipca 2021
Wakacje to fantastyczny czas. Zobacz, w jaki sposób możesz przygotować się do wakacyjnego wyjazdu, tak żeby był wyśmienity. Każdy myśli z rozkoszą o wakacjach. Jedni lubią aktywnie spędzać czas: uprawiać różne sporty. Drudzy, wybierają leniwe wylegiwanie się na rozgrzanej słońcem plaży. Są i tacy, których pasją są długie wyprawy w góry. Jeśli zamierzasz wybrać się na długą, pieszą wycieczkę w góry, powinieneś obowiązkowo zadbać o dobre buty. Przekonaj się, jakie buty są wyśmienite dla piechura.

Sandały source – strzał w dziesiątkę!

sandały

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Sandały source są doskonałą ofertą dla tych, którzy uwielbiają długie, piesze wycieczki. Dlaczego?

A no dlatego, że mają idealnie dopasowany system pasków. Dzięki temu, iż paski są mocowane do podeszwy w kilku puntach, masz pewność, że takie buty, utrzymają Twą stopę w jednym miejscu, niezależnie od tego, jak długa będzie trasa, i jak niewdzięczny będzie teren. Ponadto podeszwa tych sandałów amortyzuje wszystkie drgania, jest lekka i pozwala na utrzymanie idealnego balansu, w trakcie kontaktu Twej stopy z gruntem.

Kolejną silna stroną sandałów source jest antybakteryjna podeszwa, która zabezpiecza stopę przed rozwojem niebezpiecznych bakterii. Dzięki środkowi antybakteryjnemu sandały nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu. Jakie są jeszcze plusy sandałów source. Sandały source doskonale zabezpieczają stopę przed nieprzyjemnymi odciskami – www.skalnik.pl/obuwie/obuwie-damskie/sandaly-klapki/sandaly-classic-lady_280,s4839.htmli są w stanie zepsuć Ci cały urlop i unieruchomić Cię na parę dni. Pamiętaj, że główną przyczyną odcisków są właśnie nieodpowiednie buty.

Dobry śpiwór – to podstawa!

Następną niezmiernie istotną rzeczą jest kupno dobrego śpiwora. Istnieją rozmaite typy śpiworów. W sklepach znajdziemy śpiwory puchowe, syntetyczne oraz śpiwory puchowo-syntetyczne.
Śpiwory puchowe są świetną ofertą dla osób, które nie obawiają się porządnej zimy. Fantastycznie sprawdzają się w rozmaitych warunkach, głównie podczas ciężkiej zimy. Ten rodzaj śpiwora jest najczęściej wybierany na wyprawy wysokogórskie. Kolejnym typem są śpiwory syntetyczne. Posiadają niską wagę i niewielką objętość. Te śpiwory są genialne na lato i wiosnę. Natomiast kapitalną izolację przed zimnem i wilgocią stanowi ocieplenie syntetyczne i naturalny puch gęsi, które odkryjemy w śpiworach puchowo-syntetycznych. Ocieplenie syntetyczne znajduje się po zewnętrznej stronie i genialnie chroni przed wilgocią. Dzięki temu, puch jest w nienaruszonym stanie i zachowuje swoje cechy izolacyjne.

Jak znaleźć znakomity śpiwór?

wyprawa w góry

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku jest wiele firm, które produkują dobre jakościowo produkty. By poznać cechy takiego dobrego śpiwora wystarczy, iż sprawdzisz skład produktu, który pochodzi od uznanego producenta. Możesz wspomóc się Internetem, wpisując na przykład „śpiwory małachowski”. Opis, który znajdziesz na stronie producenta, potraktuj jako pśpiwory małachowskiytego na miarę”, który Cię nigdy nie zawiedzie.