Niezbyt drogi zimowy wyjazd na narty – jak znaleźć interesującą ofertę, która nas zaciekawi? Kilka praktycznych porad

przez | 6 września 2021
Już wkrótce w nasze progi zawita zima. Dla niektórych (którzy preferują ciepło, wiosnę i słońce) to niezbyt dobre wieści. Jest jednakże pokaźna grupa osób, która bardzo cieszy się na wieść o śniegu – to narciarze oraz miłośnicy snowboardu. To oni są szczególnie zadowoleni, gdyż będą mieli możliwość jeżdżenia na nartach przez tak naprawdę kilka miesięcy. Sezon może zacząć się chociażby pod koniec listopada, a czasami trwa jeszcze w marcu. Także drodzy narciarze – gdzie wybrać się na narty aby nie zbankrutować. Tanie wyjazdy na narty – jak tego dokonać?

na nartach

Autor: Zach Dischner
Źródło: http://www.flickr.com

Zacznijmy od tego, że ważny jest czas naszego wyjazdu. Jeśli zamierzamy wybrać się na narty w święta (Boże Narodzenie), w Mikołajki, Sylwestra czy np. w ferie zimowe dzieci ze szkół, to ciężej będzie znaleźć nam naprawdę wyjątkowo korzystne oferty. Warto pamiętać o tym i planując wyjazd wybierzmy taką datę, która rzeczywiście będzie nam odpowiadać i nie będzie się pokrywać z największym turystycznym boomem na zimowe kurorty. To podstawowa zasada i trzeba ją respektować.

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dane, które omawiają prezentowany wątek, są wnikliwe. Jeżeli nie, to przejrzyj stronę www, która zawiera istotne wiadomości.

Bardzo ważny jest poza tym wybór kierunku naszej podróży. Można decydować się na wyjazdy po Polsce lub zagranicą. W naszym kraju tanie wyjazdy na narty powinny być skierowane w mało popularne kierunki, na przykład Beskid Niski, czy Bieszczady. Tam nadal nie ma jeszcze aż tylu turystów co choćby w Tatrach i da się to odczuć w kieszeni, przede wszystkim jeśli wyjazd ma trwać jakiś długi okres czasu. Trzeba o tym pamiętać i mieć to na uwadze.

Jeśli opisywany artykuł jest według Ciebie interesujący, świetna witryna (www.hotelaqua.pl/restauracja/restauracja-aquarella) na pewno również będzie godna Twojego zainteresowania, ponieważ znajdziesz tam podobne wiadomości.

Możemy poza tym wyjechać zagranicę. Zapomnijmy jednak o popularnych Alpach. W Niemczech, we Francji, czy we Włoszech musimy liczyć się z większymi większymi wydatkami niż w Polsce. Sprawdź więcej: linkuję.

narty

Autor: fabianpimminger
Źródło: http://www.flickr.com

Wprawdzie rekompensuje to infrastruktura, klimat oraz wyjątkowe krajobrazy, to jednak jeśli chcemy tanio, to nie tam. Opłaca się zastanowić się nad..Gruzją! Tak jest. Dzięki temu, że można tam dolecieć WizzAirem z Katowic lub Warszawy niemal codziennie (do lotniska Kutaisi, które znajduje się w centrum kraju – blisko stamtąd w góry) a także połączeniom LOTu, to naprawdę interesujący kierunek, który na sto procent nie zalicza się do grupy tych standardowych i najbardziej popularnych. Gruzini to niesamowicie gościnny naród, który szczególnie lubi Polaków.