Czym się cechują tak bardzo popularne dzisiaj opakowania tekturowe.

Tektura i papier są bardzo rozpowszechnione, zarówno przy niewielkich jednostkowych pudełkach, jak i przy opakowaniach zbiorczych. Mają one szereg zalet, przez co stanowią doskonałą alternatywę dla tworzyw sztucznych.

kombajn

Autor: Martin Pettitt
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze mają na tyle dużą wytrzymałość, że doskonale chronią produkty w czasie magazynowania i transportu. Mimo że papier będzie się kojarzył z tym, że jest dość delikatny, to na opakowania tekturowe stosuje się jego odpowiednie odmiany, jakie wytrzymają naprawdę dużo .

Jeżeli zaciekawił Cię zaprezentowany zagadnienie, odwiedź serwis wzorcowanie mierników elektrycznych, gdzie znajdziesz obszerne informacje. Pogłęb swoje wiadomości!

Przeważnie stosowana jest do tego celu wzmocniona tektura, posiadająca specjalną strukturę przestrzenną, gwarantującą z jednej strony lekkość a z drugiej odpowiednią wytrzymałość. Tektura falista jest produkowana w różnych grubościach, przez co można z niej robić zarówno nieduże pudełka, jak i duże kartony.

tektura falista

Źródło: pixabay.com

Dużym okazem opakowań tekturowych jest ich niska waga i możliwości składowania w wygodny sposób. Dzięki temu da się większą ich ilość magazynować na niewielkiej powierzchni, a w razie potrzeby złożyć w gotowe pudełko. Da się też na nich w łatwy i tani sposób wykonać rozmaite nadruki, dzięki czemu opakowania takie będą zwyczajnie ładniejsze . Bez wątpienia zaletą tego materiału jest też cena, a także to, że jest on przyjazny dla środowiska, w przeciwieństwie przykładowo do plastików.

Jednak tektura ma również pewne wady, o których należy pamiętać podczas jej używania.

Chcesz pogłębić swoją wiedzę z tego działu? Chcemy Cię wesprzeć. Trzeba wejść na kolejną witrynę i tam dowiedz się więcej producent narzędzi szczegółów.

Przede wszystkim łatwo się pali, więc należy uważać z nią przy ogniu, a dodatkowo szybko chłonie wilgoć, więc nie nadaje się do stosowania na zewnątrz.