Dzisiejsze oraz sprawne rozwiązania magazynowe – regały przepływowe

Automatyczne magazyny cieszą się w dzisiejszych czasach coraz większą renomą, bo wpływają na lepszą organizację pracy oraz jej ogromne przyspieszenie. Są niesłychanie skuteczne i praktyczne, wskutek tego nowomodne rozwiązania magazynowe są dzisiaj użytkowane coraz częściej. Dzięki automatycznym magazynom istotnie wzrasta wydajność pracy co jest również opłacalne i bardziej dochodowe.

stary magazyn

Autor: Angelika Dubinska
Źródło: http://www.flickr.com

Wśród współczesnych rozwiązań przemysłowych zdołamy wymienić automatyczne magazyny paletowe, automatyczne magazyny pojemnikowe, oprogramowanie magazynowe i także regały przemysłowe – paletowe oraz półkowe. Dziś skupimy się głównie na regałach przemysłowych.

Jeśli chodzi o regały przemysłowe w automatycznych magazynach, to zdołamy wyróżnić dzisiaj multum modeli regałów paletowych, takich jak na przykład regały paletowe tradycyjne, wjezdne, przepływowe i mnogość innych- . Na przykład regały paletowe tradycyjne są najlepszym rozwiązaniem w magazynach, w jakich konieczne jest przechowywanie rozmaitych artykułów bądź towarów na paletach. Za to regały wjezdne pozwalają spożytkować jak najwięcej miejsca w magazynie oraz maksymalnie spożytkować dostępną przestrzeń.

Regały półkowe niewątpliwie są równie trafnym i ogromnie funkcjonalnym rozwiązaniem co regały paletowe. Tutaj też zdołamy wyróżnić multum różnorodnych modeli i rodzajów regałów półkowych, takich jak regały półkowe przepływowe. Służą one do składowania produktów oraz towarów na bieżniach rolkowych, zaś przechył bieżni umożliwia swobodne oraz bardzo proste przesuwanie produktów, jakie są wprowadzane z jednej strony, w kierunku korytarza obsługowego. Ogólnie mówiąc takie regały półkowe (przykładowo) służą do przechowywania pojedynczych produktów lub też pojemników, a ich kluczowym przeznaczeniem jest magazynowanie produktów, które są obsługiwane ręcznie.

To jedynie początek jeśli chodzi o automatyczne magazyny, ponieważ jak już nadmieniliśmy na początku, takich skutecznych rozwiązań magazynowych jest jeszcze masa. Jeżeli zależy Ci na udoskonaleniu oraz ulepszeniu pracy w magazynie, to naturalnie warto zainteresować się tymi dzisiejszymi rozwiązaniami.