Tag Archives: Filmy

Gdy planujemy zgotować spotkanie ze znajomymi, przydadzą się stosowne gry planszowe i filmy na DVD

Jak wiadomo każda osoba pragnie drugiej osoby, żeby móc zwyczajnie funkcjonować. Jeżeli sformuje się jakąś bliźnią relację wówczas nie jest to zmierzch poznawania dalszych znajomych. W końcu w pewnej chwili dochodzi do rozszerzenia listy bliskich nam osób, z jakimi planujemy i lubimy spędzać porządnie czas.

Continue reading “Gdy planujemy zgotować spotkanie ze znajomymi, przydadzą się stosowne gry planszowe i filmy na DVD” »

Jak można w dzisiejszych czasach uczyć się o historii współczesnej – krótki poradnik po wierszach i książkach wojskowych

Nie trwoniąc nadziei

Nawet po tylu latkach, straszne wspomnienia z Powstania Warszawskiego w dalszym ciągu trwają w umysłach dużej grupy, zwłaszcza tych, którzy przetrzymali te okropności w Warszawie. Młode generacje tego nie zrozumieją, są w stanie wyłącznie spojrzeć na mundury ilustrowana encyklopedia. Trzeba tutaj też wtrącić o figurach zamkniętych w gettach przez nazistowskiego dowódcę Adolfa Hitlera.

Continue reading “Jak można w dzisiejszych czasach uczyć się o historii współczesnej – krótki poradnik po wierszach i książkach wojskowych” »

Dokumenty i filmy familijne

Spędzanie czasu przy filmie to dziś jedna z najbardziej popularnych form relaksu, której codziennie oddaje się nadzwyczaj sporo osób. Te najczęściej jednak nie wybierają filmów, jakie chcą oglądać świadomie, lecz tylko z pewnego przypadku. W efekcie ich gust kinowy bywa bardzo rozmaity, nieraz brakuje im określonej elementarnej wiedzy o filmie, którą każdy powinien posiadać, żeby w pełni radować się nowymi, pięknymi oraz ciekawymi produkcjami kinowymi. Na szczęście, dodatkowe braki w tym zagadnieniu da się dosyć łatwo nadrobić, jeżeli jedynie kupi się albo wypożyczy dodatkowe dobre tytuł blu-ray, na przykład filmy dokumentalne blu-ray.

Continue reading “Dokumenty i filmy familijne” »

1 2 3