Testy A/B a testy penetracyjne w kontekście jakości

Badanie jakości w chwili obecnej są na porządku dziennym. Samochody, kosmetyki i wiele innych rzeczy na co dzień przechodzą setki testów związanym z nakreśleniem ich jakości.

badania penetracyjne

Autor: Roger Blackwell
Źródło: http://www.flickr.com
Głównie natomiast testom nazywanym A/B poddawane są różnorakie projekty stron online.
pudełko

Autor: KNAUF
Źródło: KNAUF
Jedną z sposobów przeprowadzania kontroli jakości są testy porównawcze. Można znaleźć różne definicje testów porównawczych, jednak jest to technika naukowa. Ma ona związek z kontrolowanymi i losowymi doświadczeniami. Przeprowadza ją z reguły osoba o obiektywnej ocenie.

Ekscytujący artykuł? Jeżeli tak uważasz, wcześniejsza strona (http://www.engramtools.pl/produkt/frezowanie/obrobka-ksztaltowa.html) również przedstawia cenne źródło informacji, które odnosi się do podnoszonej kwestii.

Testy porównawcze to inaczej porównywanie minimum dwóch identycznych rzeczy – takich jak – modeli samochodów, tuv.com/pl/poland/uslugi/badania_wyrobow/kontrola_certyfikacja/testy_konsumenckie_porownawcze/testy-konsumenckie-porownawcze.html. Co ważniejsze, każdy test zależy od poddawanych im rzeczy. W związku z tym, w zależności od kwestii, różnorakie są ich główne zadania. Test A/B z kolei polega przede wszystkim na porównaniu dwóch projektów stron internetowych. Głównym jego zadaniem jest wybranie lepszej wersji, która będzie spełniała podane zadania. Dzięki testom porównawczym można szybko i prosto podjąć decyzję.

Badania penetracyjne posiadają różnorakie metody. Są to jednak najstarsze testy w kategorii nieniszczących materiałów metalowych oraz niemetalowych. Ich najważniejszym celem jest wykrycie defektów i uszkodzeń powierzchniowych, na przykład pęknięć, porowatości, nieszczelności albo rozwarstwienia.

Dodatkowo, przy pomocy badań penetracyjnych testuje się między innymi materiały ferromagnetyczne, których nie można zbadać techniką magnetyczną -> zobacz więcej. Wszystko jednak jest uzależnione od warunków temperatury oraz czułości testu, która wcześniej jest zakładana. Stosuje się je zazwyczaj w przemyśle.